ГРУПИ (РОЛІ)

ШЛЯХ ДО "СЛОВА..." 


ІСТОРИКИ 

В основу твору покладено реальні історичні події: похід 1185 року князя Ігоря Святославича Новгород-Сіверського проти половців.  Географія і топоніміка "Слова ..." завжди цікавила дослідників пам'ятки і це важливе питання "вимагає ще довгих розвідок", тому що його рішення необхідно для повного розуміння твору. Для аналізу причин та підсумків походу, подій, що з ним пов'язані, та помилок Ігоря необхідно звернутися до історії та геогафії.

КУЛЬТУРОЛОГИ

"Слово о полку Ігоревім" - пам'ятник давньоруської літератури XII століття. Поява цього шедевра не випадкова. Воно підготовлено століттями розвитку давньоруської культури, яка, будучи найбагатшою і високо духовною, в різних формах несло в собі різноманітні і яскраві прояви людських почуттів і думок. Що ж являла собою давньоруська культура і релігія епохи "Слова о полку Ігоревім"? Це і належить вам з'ясувати.

МОВОЗНАВЦІ

Питання про мову «Слова о полку Ігоревім» був і залишається найважчим в історії російської мови. Лінгвісти виконали величезну роботу щодо віднесення тексту до певної території, з очищенню його від спотворень, внесених до XIV-XVI і XVIII ст. Завдяки їм ми можемо переконатися в тому, що автор "Слова" – людина  освічена, добре знайома і з досягненнями сучасної йому книжкової літератури, і з усною народною творчістю. 

ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІ 

Про похід Новгород-Сіверського князя Ігоря проти половців документальне свідчення залишили літописі, в яких їхні творці прагнули історично достовірно розповісти про події тих років. "Слово о полку Ігоревім" - літературний твір, в якому трагічні події походу отримали художнє осмислення і втілення.

«Слово о полку Ігоровім» є унікальною пам’яткою давньоруської літератури і гармонійно поєднує в собі два контрастуючи між собою елемента – фольклорний і книжковий . Фольклорні складові цього видатного твору дуже важливі для сприйняття і розуміння поетичних картин і різних художніх образів. Всі вони сходять до переказів і казок, билин і традицій народної поезії.
 

МИСТЕЦТВОЗНАВЦІ 

Протягом кількох століть "Слово о полку Ігоревім" викликало незмінний інтерес майстрів мистецтв. До твору зверталися такі видатні діячі культури, як поети В.А.Жуковський, О.С.Пушкін, О.О.Блок,Т.Г.Шевченко, художники В.А.Фаворського, М.К.Реріх, В.М.Васнєцов, Б.М.Ольшанський, І.Я.Білібін, композитори О.П.Бородін, Б.І.Тіщенко, О.І.Янченко та ін.

Комментариев нет:

Отправить комментарий